Focení venku obvykle spojíme s krátkou procházkou. Děti se zabaví pohybem a focení tak zvládají v mnohem veselejší náladě. Focení je poté příjemným zážitkem pro všechny. Pokud nám nepřeje počasí, můžeme focení přesunout k vám domů nebo se domluvit na jiný termín. Interiérové focení se nejčastěji odehrává ve vašem bytě/domě/na zahradě. Je ideální pro menší nebo citlivější děti, které se doma cítí nejlépe. Tato forma je také vhodná k zachycení vaší rodiny v chladnějších měsících. Třeba rovnou v období svátků, kdy vás můžeme zachytit v neotřelé vánoční atmosféře. Při každém focení používám pouze přirozené světlo.

S miminky nejčastěji fotíme v prvních třech měsících po narození. Není to ale pravidlem. Zachytíme vaše společné neopakovatelné první momenty. Malá miminka fotím u vás doma. Focení v ateliéru totiž postrádá přirozenost a ztrácí  kouzlo okamžiku. Miminka také nešteluju do líbivých, avšak nepřirozených pozic, a během focení na ně nesahám.

Mé focení není o pózách, při kterých by děti musely spolupracovat, ale o zachycení přirozených momentů. Na děti netlačím, nenutím je dělat věci, které nechtějí. Komunikuju s nimi hravě a citlivě. Mám bohaté zkušenosti s dětmi a jejich různými náladami (včetně těch nejvíce nespolupracujících, mám doma jedno batole na trénink:-)). 

Domov je vaše přirozené místo, kde se s rodinou nejvíce potkáváte. Je to prostor, ve kterém se odráží váš život a také vzpomínky. Při focení vám dodá pocit jistoty a fotkám zajistí autenticitu. Váš byt přitom vůbec nemusí být zařízený podle nejmodernějších standardů. Stačí jedno okno, pohovka nebo postel a vytvoříme krásné jedinečně rodinné portréty.

Pro lifestylové focení je zejména důležité, že se v oblečení budete cítit pohodlně. Obecně však nedoporučuju křiklavé barvy, vzory a oblečení s nápisy. Světlé barvy jsou pro focení vždy lepší, černé barvě byste se měli ideálně vyhnout.

Editace fotek je velmi přirozená – provádím úpravy světel, stínů, korekci barev. Odstraním lehké kosmetické vady. Neupravuji tělesné proporce ani vrásky. Také neposkytuji neupravené fotografie.

Po focení vám nejpozději do 3 týdnů (většinou ale dříve) zašlu náhledy, ze kterých si vy sami vyberete finální fotografie. Ve chvíli kdy mi potvrdíte váš výběr, vyzvu vás k platbě. Od obdržení financí vám nejpozději do 3 týdnů zašlu finální fotografie. Ty posílám ve dvou verzích -velké, v plné tiskové kvalitě; a menší vhodné na online použití. Vaše fotky budete mít dostupné ve vaši soukromé galerii na platformě pixieset, a to po dobu 3 měsíců. Současně také dostanete odkaz na vaší slideshow, kterou si také můžete stáhnout ve formátu mp4. 

Poté co obdržíte náhledy fotografií se vás zeptám, zda můžu vaše fotografie zveřejnit a použít k mé propagaci. Budu respektovat jakoukoliv vaši odpověď. Za kladnou odpověď vám ale budu velmi vděčná, neboť je to jediná cesta, jak mohu ukázat svou práci ostatním. Můžeme se samozřejmě domluvit i na tom, že bych zveřejnila jen některé – vámi vybrané – fotografie. 

Více informací naleznete zde

Fotím i svatby a oslavy. Pro více informací mne prosím kontaktujte.